Korona günlerinde evde sinema keyfi… En güzel film önerileri

2020 Yılı Dünya için çok kötü bir başlangıç yaptı. Doğal felaketlerle boğuşan dünya şimdi de Koronavirüs (Covid-19) belasıyla savaş veriyor. Koronavirüs yüzünden bütün dünya evine kapanmışken tabii ki de canımız sıkılacak kendimizi meşgul etmek için evimizde aktiviteler bulacağız. Bir kısmımız evde spor yapmayı tercih ederken, oyun meraklıları playstation oynayacak, kitap kurtları kitaplara gömülecek, sinema severlerde televizyonlarından Netflix, blutv gibi platformalardan evlerinde sinema keyfi yaparak zamanlarını değerlendirecek. Bizde sizlerin bu zamanlarda keyifle izleyeceğinizi düşündüğümüz 10 filmlik en iyi filmlerden oluşan bir liste hazırladık. Bu zor günlerde evinizde keyifli, huzurlu, sağlıklı günleriniz olsun. Umarız bütün dünya bu Koronavirüs salgınından en kısa sürede kurtulur ve yine yeniden sinema salonlarını doldurur normal yaşamımıza döneriz.

1. Er Ryan’i Kurtarmak

Er Ryan’ı Kurtarmak’ta, dört çocuk annesi bir kadın İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır ve üzülmüş bir vaziyette yaşam mücadelesi vermektedir. Şimdi tek isteği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönüp ona kavuşmasıdır.

Filmin Konusu

2. Kuzuların Sessizliği – The Silence Of The Lambs

Akademi okulunu dereceli olarak bitirmiş olan Clarice Starling iş hayatında artık genç bir FBI ajanı olarak çalışmaktadır. Çiçeği burnunda ajanımız, sapık bir katilin peşindedir. Ve yakalayabilmek uğruna yapmayacağı şey, denemeyeceği yol yoktur.

Filmin Konusu

3. Hayat Güzeldir – Life is Beautiful

Hayat Güzeldir’de, başkahramanımız yaşam dolu Guido’nun güzeller güzeli öğretmen Dora’ya aşık olur ve tüm engellere rağmen evlenirler. Ardından bir de çocuk sahibi olan çift hep birlikte mutluluk içinde yaşarlar. hayatlarındaki tüm pürüzler ortadan kalktığında İtalya’yı Alman güçleri istila eder ve savaş patlak verir. Ailesini bir arada tutabilmek ve oğlunun Yahudi toplama kamplarının dehşetinden elinden geldiğince uzak tutmak çabası ile Guida bu yıkımı bir oyun gibi gösterir.

Filmin Konusu

4. Matrix


Yaşananlar ve yaşanacakların ötesindeki gerçek dünya ile bağlantı arasında olan bir film. Biri tamamiyle rüya iken diğeri tüm gerçekliği ile Matrix! Ana karakterimiz bir bilgisayar programcısı olan aynı zamanda Neo adlı bir takma adı kullanarak çok usta bir “hacker”dır. Son derece teklikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğini biliyor ve buna inanıyordu.

Filmin Konusu

5. Yüzüklerin Efendisi: İki Kule – The Lord of the Rings: The Two Towers

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminde Yüzük Kardeşliğindeki üyelerin her birinde, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelen olan üstü olaylar örgüsü anlatılmaktadır. Bu hobbit karamanları gruplar halinde hareket edip Orta Dünya’nın en tehlikeli ücra köşelerinde inanılmaz maceralar ve olaylar yaşayacaklar, yeni oluşmuş bir çok kavim ve çoktan unutulmuş yitip gitmiş medeniyetlerle tanışma fırsatı yakalayacaklar.

Filmin Konusu

6. Başlangıç – Inception

Başlangıç, doğaüstü, büyülü ve maceranın kendisi. Bilim kurgu ve aksiyon alanında sinema kanalı ile karıştırılıp alışılmışın dışında ilginç senaryosuyla izleyiciye sunulmuş bir film. Leonardo DiCaprio’nun yüksek bir oyunculuk sergilediği farklı bir film. Bu filmde oyuncumuz, çok yetenekli bir hırsız olan “Dom Cobb ” ile beyazperde de. Dom Cobb çok yetenekli ve hatta etrafındakilere göre baya iyi bir hırsızdır.

Filmin Konusu

7. Forrest Gump

Forrest otobüs durağında beklerken, kendisiyle aynı bankta oturan yabancılara hayat hikâyesini anlatmaya başlar. Hikâyesi, Forrest henüz bir çocukken kambur olan sırtını düzeltmek için taktığı ve diğer çocukların zorbalık yapmalarına neden olan bacak aparatlarını anlatmasıyla başlar.

Filmin Konusu

8. Dövüş Kulübü – Fight Club

Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk’un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club’da filmi anlatan, ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır.

Filmin Konusu

9. Schindler’in Listesi – Schindler’s List

2. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sında girişimci bir Alman Oskar Schindler, askeriyeye metal kaplar üretebilmek için bir fabrika kurar. Bu metal fabrikasını kurabilmek için sermayeyi ve iş gücünü Yahudilerden alır. Savaşın ilerleyen dönemlerinde Yahudiler’in gördüğü baskıdan rahatsız olan Schindler onları kurtarabilmek için uzunca bir liste yapar.

Filmin Konusu

10. Tanrının Kitabı – The Book of Eli

Yaşanan Güneş patlaması sonrasında şehirler boşalmış, otobanlar çökmüş, topraklar kavrulmuş, yollar bir matara su için öldüren çetelerin kontrolüne geçmiş ve insanlık yok olmak üzeredir. Eli (Denzel Washington) ise yok olmanın eşiğine gelen insanlığı kurtaracak olan bir kitabı 30 yıldır taşıyıp korumaktadır. Ancak kitap, hırsızlar ve silahşörlerden oluşan derme çatma bir kasabada hükümdarlığını ilan etmiş bir despot olan Carnegie’nin (Gary Oldman) tehdidi altındadır. Bu kitabı Carnegie’ye kaptırmak istemeyen Eli canı pahasına kitabı korumaktadır.

Filmin Konusu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here