Tanrının Kitabı – The Book of Eli filminin konusu :Yaşanan Güneş patlaması sonrasında şehirler boşalmış, otobanlar çökmüş, topraklar kavrulmuş, yollar bir matara su için öldüren çetelerin kontrolüne geçmiş ve insanlık yok olmak üzeredir. Eli (Denzel Washington) ise yok olmanın eşiğine gelen insanlığı kurtaracak olan bir kitabı 30 yıldır taşıyıp korumaktadır. Ancak kitap, hırsızlar ve silahşörlerden oluşan derme çatma bir kasabada hükümdarlığını ilan etmiş bir despot olan Carnegie’nin (Gary Oldman) tehdidi altındadır. Bu kitabı Carnegie’ye kaptırmak istemeyen Eli canı pahasına kitabı korumaktadır.

Eli’nin tek bir amacı vardı insanlığın son kurtuluşu olan dünyanın kalan son kütüphanesi olan adaya taşımaktır. Yolculuğu boyunca kendini koruyabilecek bütün herşeyi de beraberinde taşımak zorundadır. Sınırlı sayıda mermisi olan bir küçük el tüfeği ve bu mermileri harcamamak için kendini savunurken kullandığı bir palası mevcuttur, hayatta kalmaya dair gerekli bilgi ve donanıma sahip olan Eli karşısına çıkan hertürlü zorluğun bir şekilde üstesinden gelir, yolculuğunun sonlarına doğru uğradığı bir saldırı sonucunda ciddi yara alan Eli (Danzel Washington) kalan son gücüyle adaya doğru yön verdiği teknesine binmeyi başarır ve rahipler onu kurtarır.
Hiç beklemeyeceğiniz bir sonla biten filmin bu kısmını anlatmayacağız mutlaka izlemelisiniz!..

Tanrının Kitabı – The Book of Eli filmi 2010 Amerikan yapımıdır. Tanrının Kitabı – The Book of Eli filmini, Alber ve Allen Hughes kardeşler yönetmiş, kardeşler bu filmle ‘From Hell – Cehennemden Gelen’ filminden beri ilk defa bir araya gelmişlerdir. Tanrının Kitabı – The Book of Eli filminin başrollerini Denzel Washington , Gary Oldman , Mila Kunis’in paylaştığı film baştan sonra aksiyon ve macerayı iliklerinize kadar hissettirecektir.

Vizyon Tarihi: 5 Şubat 2010

Tür: Aksiyon Bilim Kurgu Macera
Yapım Yılı: 2010
Yapımcı: Joel Silver, Susan Downey, Andrew Kosove, Broderick Johnson, Denzel Washington
Yönetmen: Allen Hughes, Albert Hughes
Senarist: Gary Whitta
Oyuncular: Denzel Washington ,Gary Oldman, Mila Kunis, Ray Stevenson, Jennifer Beals
Müzik: Atticus Ross
Görüntü Yönetmeni: Don Burgess
Süre: 117 dakika
Bütçe: 80 Milyon USD
Toplam Hasılat: 95 Milyon USD

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here