Yüzüklerin Efendisi: İki Kule – The Lord of the Rings: The Two Towers Film Konusu:

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminde Yüzük Kardeşliğindeki üyelerin her birinde, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelen olan üstü olaylar örgüsü anlatılmaktadır. Bu hobbit karamanları gruplar halinde hareket edip Orta Dünya’nın en tehlikeli ücra köşelerinde inanılmaz maceralar ve olaylar yaşayacaklar, yeni oluşmuş bir çok kavim ve çoktan unutulmuş yitip gitmiş medeniyetlerle tanışma fırsatı yakalayacaklar.
Tam olarak İki kule, Emyn Muil tepelerinin başından başlar. Yollarını ve izlerini kaybetmiş Hobbitler Frodo ve Sam, esrarengiz Gollum adlı yaratığın kendilerini takip ettiğini farkedip ve onu bir çırpıda kıskıvrak yakalarlar. Çok eski zamanlar bir Hobbit olan ve beş yüz yıl sahip olduğu Yüzük tarafından bozulup bir yaratığa dönüştürülen Gollum, kendisini serbest bırakmaları karşılığında, Hobbitleri Mordor’un Kara Kapıları’na götürmeye söz verir. Sam, bu yaratığa kesinlikle güvenmemektedir. Frodo ise Gollum’a acımaktadır. Çünkü bir zamanlar kendiside bu yüzüğü taşıdığı aklına gelmiştir. Frodo’nun Kara Kapıları’na ulaşabilmek adına başka şansı kalmadığını görünce Gollum’u izlemeye karar verir.
Karanlık tarafa geçmiş olan Saruman’ın yaptığı hiç bir şey yanına kalmayacaktır. Gandalf olmadan bu küçük kahramanlar başarılı olmak adına ellerinden gelen ne varsa yapacaklardır.Büyük karanlığın çökmesi ve Yüzük Savaşı’na dek olanların anlatılacağı İki Kule, kuşkusuz üçlemenin en heyecanlı bölümlerinden birini oluşturuyor.J.R.R. Tolkien’in 3 kitaplık ölümsüz eserinden uyarlanarak bir yılı aşkın süren çekimler sonucu hepsi bir arada çekilen 3 filmden ikincisi olan İki Kule, 2002 Aralık ayında vizyona girmiştir. İyi seyirler.

IMDB Top 250 Listesinde 8.7 puanla 15. sırada yer almıştır.
Vizyon Tarihi: 20 Aralık 2002
Süre: 179dk
Tür: Aksiyon , Dram , Fantastik , Macera
Senarist: Fran Walsh , Peter Jackson , Philippa Boyens , Stephen Sinclair
Yönetmen: Peter Jackson
Yapımı: 2002 – ABD , Yeni Zelanda
Yapımcı: Fran Walsh , Peter Jackson , Barrie M. Osborne
Bütçe: 79.000.000
Hasılat: 926.287.400
Oyuncular: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Liv Tyler, Orlando Bloom, John Rhys-Davies, Christopher Lee, Sean Astin, Billy Boyd, Dominic Monaghan,Andy Serkis,Hugo Weaving,Craig Parker,Bernard Hill,Brad Dourif,Miranda Otto,David Wenham,Karl Urban,Cate Blanchett,Olivia Tennet,Sean Bean,Jed Brophy,Calum Gittins,John Bach,Robbie Magasiva,John Noble,Robyn Malcolm,Bruce Phillips,Raymond Trickitt,Stephen Ure,Nathaniel Lees,Sam Comery,Bruce Hopkins,John Leigh

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here