Pasifik Savaşı: İsyan – Pacific Rim : Uprising Film Konusu Rejisörlüğünü Guillermo del Toro’nun üstlendiği 2013 yapımı “Pasifik Savaşı”nın kahraman Jaeger’ı Gipsy Danger’ın modifiye edilerek daha da ihtişamlı hale getirilen Jaeger’ı, dünyaya saldıran uzaylıları yok etmek için tepeden tırnağa silahla donatılmış! Yeni jenerasyon kaptanları tarafından idare edilen devasa metal savaşçı, insanoğlunu uzaylılardan gözetmek için hazır!

Şimdiye kadar paylaşılan bilgilere bakılırsa hikaye ilk filmin ardından on sene sonrasına geçiş yapıyor. Jaegar programı bu süre içinde dünyanın en gelişmiş savunma sistemi haline geliyor. Yaşanan onca mücadelenin ardından Kaijuların yenildiği ve zafer kazanıldığı düşünülüyor. Fakat Kaijuların daha büyük ve daha tehlikeli bir şekilde geri dönmesi uzun sürmüyor. Onların evrimleşip daha zorlu bir düşmana dönüşmesinin ardından Stacker Pentecost’un oğlu Jake Pentecost sahalara geri dönüyor. Babasından öğrendiklerini insanlığı bir kez daha kurtarmak için kullanıyor.

Yönetmen: Steven S. DeKnight
Bütçe: 150 milyon USD
Film müziğinin bestecisi: John Paesano, Lorne Balfe
Yapımcılar: John Boyega, Guillermo del Toro, Thomas Tull, Femi Oguns, Mary Parent, Jon Jashni, Cale Boyter
Oyuncular: John Boyega, Scott Eastwood, Cailee Spaeny, Burn Gorman, Charlie Day, Tian Jing, Jin Zhang, Adria Arjona, Rinko Kikuchi, Karan Brar, Wesley Wong, Ivanna Sakhno, Lily Ji
Görüntü Yönetmeni: Dan Mindel
Yapım: USA, Çin
Bütçe:  $150 Milyon USD
Süre: 111 Dakika

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here