Ucuz Roman – Pulp Fiction filminin konusu: Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla anlaşma yapmıştır, fakat yaptığı anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Hayatlarına biraz hareket ve renk katmak isteyen birbirlerine çok aşık bir çift olan Honey Bunny ve Pumpkin soyguncudur. Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak, patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahtekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun güzel ve genç karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayı reddederek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri muhteşem bir şekilde bir araya getirecek, yollarını kesiştirecektir.

John Travolta, Bruce Willis, Harvey Keitel, Samuel L. Jackson, Uma Thurman ve sayısız ünlü oyuncu bu muhteşem başyapıtta bir araya geliyorlar. Ucuz Roman – Pulp Fiction filmi 1994 yılında 7 dalda Oscar Ödüllerine aday gösterilmiş ve En iyi orijinal senaryo Oscar’ını almıştır. Aynı yıl Cannes Film Festivali’nde en iyi film ödülü olan Altın Palmiye Ödülü’nü de kazanmıştır.

Vizyon Tarihi: 14 Nisan 1995

Yönetmen: Quentin Tarantino

Yapımcı: Lawrence Bender

Senarist: Quentin Tarantino, Roger Avary

Oyuncular: John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Harvey Keitel, Tim Roth, Amanda Plummer, Maria de Medeiros, Ving Rhames, Eric Stoltz, Rosanna Arquette, Christopher Walken, Bruce Willis

Görüntü yönetmeni: Andrzej Sekula

Kurgu: Sally Menke

Türü: Polisiyegerilim

Yapım yılı: 1994, ABD

Çıkış tarih(ler)i: ABD: 14 Ekim 1994, Türkiye: 14 Nisan 1995

Süre: 154 dakika

Bütçe: 8,5 milyon USD

Hasılat: 213,928 milyon USD

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here